Finansuojame Naujosios perkėlos rekonstrukciją Klaipėdoje

[13.09.2023]

Pasirašėme susitarimą su AB „Smiltynės perkėla“ dėl Naujosios perkėlos viešųjų erdvių ir keleivių stoties rekonstrukcijos finansavimo Klaipėdoje. Bendra projekto vertė siekia 13,89 mln. EUR.

„Finansavimo ir statybos sutartys yra strateginis žingsnis projekto įgyvendinimo kelyje. Projektas startuos dar šiais metais ir planuojama jį užbaigti jau 2025 metų antroje pusėje”, – sako Mindaugas Čiakas, „Smiltynės perkėlos“ generalinis direktorius.

„Džiaugiamės ilgamete partneryste su „Smiltynės perkėla“ ir dar vienu bendru projektu. Ši investicija reikšmingai prisidės prie Lietuvos pajūrio infrastruktūros gerinimo ir mūsų šalies patrauklumo vykstantiems į Kuršių neriją“, – sako Leda Iržikevičienė, „OP Corporate Bank“ Lietuvos filialo vadovė.

Rekonstruojant bus sutvarkyta daugiau nei 20 tūkst. m2 teritorijos, atnaujinta 2,5 tūkst. m2 keleivių stotis ir pasiektas A klasės energetinis naudingumas perkėloje.

Taip pat Kuršių marių krantinėje bus suformuotos rekreacinės salos, kur atvykstantys galės mėgautis lauko terasomis, želdiniais, skirtingo intensyvumo apšvietimu, infrastruktūra dviratininkams.

Naujoji perkėla pasitiks visus su nauja 83 vietų stovėjimo aikštele automobiliams, keleivių laukimo sale, bilietų kasa bei kavine su terasa su vaizdu į marias bei į Kuršių nerijos kraštovaizdį. Gyventojams bei miesto svečiams bus užtikrintas priėjimas prie Kuršių marių.

Statybas vykdys tarptautinio viešojo konkurso nugalėtojas UAB „Infes“, projekto architektai: studija „Altitudės“ – Gerda Antanaitytė, Andrius Laurinaitis ir Aurimas Baužys.

Pasak „Smiltynės perkėlos“, stabilus finansavimas leis rekonstrukcijai vykti sparčiai, taip išvengiant statybų kaštų bangavimo.

Bendradarbiaudami su „Smiltynės perkėla“, jau esame finansavę kelto „Klaipėda“ statybas bei keltų švartavimosi tiltelių rekonstrukcijos projektus.

Naujienos

Pasirinkite metus